Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Festiwal Kreatywny w Rabie Wyżnej

IDEA

Festiwal Kreatywny organizowany w Rabie Wyżnej to duża letnia impreza plenerowa, której ideą jest prezentacja różnego rodzaju form spędzania czasu wolnego przez dzieci młodzież i dorosłych, w tym także osoby niepełnosprawne.

DLACZEGO KREATYWNY?

To wielki targ pomysłówktórego celem jest inspirowanie każdej grupy wiekowej do tego, by w najbardziej atrakcyjny i rozsądny sposób aranżować wolny czas.

Stąd też imprezie towarzyszą liczne stoiska z rozmaitymi – tradycyjnymi i nowoczesnymi grami, zabawami – inaczej – formami rekreacji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Począwszy od gier i zabaw tradycyjnych jak zośka, cymbergaj, gra w klasy czy w gumę po te nowatorskie formy, do których zaliczyć możemy warsztaty z robotyki, formy aerobowe – fitness, taniec nowoczesny, czy akcje wspierające podnoszenie świadomości bezpieczeństwa w zakresie korzystania ze sprzętów rekreacyjnych. Ponadto plenerowe warsztaty twórcze prezentują innowacyjne rozwiązania oparte na łączeniu tradycji z nowoczesnością – łączeniu sztuki ludowej, dorobku tradycji z nowoczesnym designem, obróbką czy aranżacją. Ze stoiskami doskonale koresponduje program pokazów talentów i umiejętności, odbywający się na scenie. Podziwiać można pokazy wokalne, taneczne – te tradycyjne i te nowoczesne, w tym pokazy choreograficzne – także wyczynowe. Wszystko po to, by uczestnicy Festiwalu mogli się dobrze bawić, a przy okazji zaczerpnąć pomysłów na spędzanie czasu wolnego. Co roku festiwal otwiera kolorowa i głośna parada, która przechodzi ulicami Raby Wyżnej z jej centrum na miejsce imprezy. Impreza angażuje miejscowych przedsiębiorców i integruje mieszkańców gminy. Festiwal przyciąga także koncertem gwizdy z czołówki muzycznego show-biznesu. To atrakcja, która z zamierzenie stanowi wisienkę na torcie tego kulturalnego przedsięwzięcia.

Poprzednie edycje: