Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Festiwal Kreatywny 2017

FESTIWAL KREATYWNY – WULKAN ATRAKCJI

4 czerwca 2017 roku na stadionie klubu sportowego Orkan w Rabie Wyżnej odbył się I Festiwal Kreatywny.

Impreza rozpoczęła się od kolorowej i głośnej parady, która przeszła na stadion Orkana. Do marsza Młodzieżową Orkiestrę Dętą ze Skawy prowadziły mażoretki, za nimi reprezentacja dzieci z Przedszkola Gminnego w Rabie Wyżnej i młodzież; białe rusałki z wiankami na głowach, na końcu korowodu reprezentacja kultury słowackiej – taneczny zespół ludowy Vencek z Popradu. Cała parada odbywała się w towarzystwie żywych maskotek: smerfa i myszki miki oraz szczudlarza.

Na miejscu wójt gminy Andrzej Dziwisz przywitał uroczyście wszystkich zgromadzonych na stadionie, a wśród nich delegację z partnerskiej gminy Ganovce ze Słowacji. Festiwal z impetem otworzyła młodzież oraz dzieci ze studia piosenki Young Stars działającej pod kierunkiem Beaty Czajki-Rolińskiej. Piękne wokalistki, niczym rusałki udekorowane przez firmę Rubella wypuściły w niebo festiwalowe balony. Na scenie odbyły się kolejne występy mażoretek z Podwilka, a także grupy tanecznej Fresh Crew oraz zespołu Vencek ze Słowacji. Ponadto na scenie miał miejsce pokaz fitness na specjalnych trampolinach przygotowany przez instruktorki klubu Fitness Paradise.

Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej postawił na imprezę, której ideą ma być ciekawe spędzanie czasu wolnego. By umiejętnie zaaranżować dzieciom czas, potrzeba czasami odrobiny pomysłowości. Stąd też pomysł przypomnienia tradycyjnych gier i zabaw, w które bawili się rodzice i dziadkowie np. ciupy czy cymbergaj, do których potrzeba tylko chętnych do zabawy, paru monet czy kamyków.

Na stadionie atrakcje czekały nie tylko na dzieci, także na młodzież i dorosłych. Dla wszystkich przygotowano kreatywne gry, zabawy, warsztaty i pokazy.

W programie były gry i zabawy tradycyjne przygotowane przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz nowoczesne takie, jak: interaktywne spotkanie z robotami potrafiącymi przybić piątkę. Zainteresowanie wzbudziło stoisko z żywiołowymi reakcjami chemicznymi, przy którym doświadczeni edukatorzy w sposób ciekawy i widowiskowy wykonywali doświadczenia fizyczne i chemiczne.

Studio Hurra! zorganizowało na stadionie Małą Akademię Malowania, w której dzieci uczyły się, jak z podstawowych kolorów tworzyć pochodne, a potem kopiowały arcydzieła sztuki malarskiej mistrzów: Georgesa Seurata, Vincentego van Gogha, Leonarda da Vinci. Dzieci nie nudziły się, bo co rusz mogły wziąć udział w czymś ciekawym.

Hitem imprezy było stoisko zaaranżowane przez zespół firmy Rapacz Market, przy którym na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, przede wszystkim przygoda kulinarna przy dekoracji ciasteczek, było też malowanie twarzy, tatuaże i upominki dla dzieciaków!

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rabie Wyżnej przygotowały degustację letnich sałatek i przekąsek. Ponad letnie inspiracje kulinarne pojawiły się inspiracje na taras, balkon czy do ogrodu, wszystko przy stoisku Rabiańskie Lato Kwiatów. Atrakcją dla kobiet było Mobilne Studio Urody, w którym odbywało się badanie cery aparatem API, a konsultantki służyły radą przy doborze kosmetyków pielęgnacyjnych i makijażowych.

Festiwal Kreatywny inspirował nie tylko do kreatywności w kuchni i w ogrodzie, do dbania o urodę i piękno, ale przede wszystkim o zdrowie. Dlatego podczas imprezy ważną rolę odegrała Media Jord- innowacyjne centrum rehabilitacji, które znajduje się w Galerii Jordanowskiej. W namiocie Medici Jord prezentowano aparat do stosowania terapii energotonowej stanowiącej przełom w leczeniu zmęczenia fizycznego i psychicznego, stanów wyczerpania, bólu i stanów zapalnych. Zabieg wspomaga również odchudzanie i ujędrnia skórę.

Festiwalowi Kreatywnemu towarzyszyły amatorskie zawody w wyciskaniu sztangi leżąc zlokalizowane w namiocie klubu Fitness Paradise z Galerii Jordanowskiej, które przeprowadzono w towarzystwie gościa specjalnego imprezy – Piotra Słapyę, mistrza Polski w tej konkurencji.

Elementem integracyjnym imprezy było spotkanie z twórczością osób niepełnosprawnych, którą przybliżyły panie z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Rabki Zdroju

Partnerami głównym imprezy były: firma Hajan catering i Galeria Jordanowska. Na integracyjny charakter imprezy i tak duży rozmach miało wpływ angażowanie i wsparcie lokalnych przedsiębiorców, dzięki którym zgromadzono także wiele niespodzianek dla uczestników festiwalu.

Festiwal Kreatywny wsparli również: Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej oraz przedsiębiorstwa z Raby Wyżnej: Rapacz Market, Sofi, Metazet, Andrex, Ubezpieczenia Łapka, Winroof, Zięba- Trans, Clinica Uśmiechu, stoisko F4 oraz PCD Salami, Termy Chochołowskie, Termy Gorący Potok Szaflary, Kompleks Beskid ze Spytkowic, Hotel Agro-Gala ze Skawy, Mobilne Studio Urody Revitalis i Biuro Regionalne Oriflame w Rabce Zdroju, Ford, Stowarzyszenie Przyjaznej Doliny Raby i Czarnej Orawy.

Organizatorzy żałują, że po burzy i ulewie, która pod wieczór przeszła nad Rabą Wyżną dalsza część imprezy musiała zostać odwołana.