Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Wyścigi rowerowe w Rabie Wyżnej już w sobotę!

Wyścigi rowerowe w Rabie Wyżnej już w sobotę!

W najbliższą sobotę (18 maja) Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej zaprasza w szczególności dzieciaki i młodzież do Raby Wyżnej na pierwszy z pięciu etapów popularnych zawodów rowerowych „Mini Podhale Tour”. Buro zawodów zlokalizowane będzie na parkingu przy stadionie LKS Orkan. Zapisy dla uczestników startują o godzinie 12:30! Organizatorem imprezy jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice.

Z mocnym przytupem wkracza w kolejny sezon Mini Podhale Tour popularny cykl zawodów rowerowych dla dzieci i  młodzieży szkolnej. W tym roku organizatorzy planują rozegranie aż pięciu etapów,  z których cztery odbędą się w tych gminach co  w ubiegłym roku  a ten piąty  w Łętowni.

Terminy i miejsca zawodów: 

I – 18.05.2024 r. – sobota – Grand Prix Gminy Raba Wyżna  – parking obok stadionu KS Orkan Raba Wyżna.

II – 15.06.2024 r. – sobota – Grand Prix Łętowni – parking obok  Straży pożarnej w Łętowni. 

III – 07.07.2024 r. – niedziela – Grand Prix Gminy Spytkowice plac obok przedszkola „Stokrotka”  

IV – 08,09,2024 r. – niedziela – Grand Prix Gminy Rabka-Zdrój  – Park Zdrojowy (Miasteczko ruchu drogowego)

V – 21.09.2024 r. – sobota –  Grand Prix  Czarnego  Dunajca  – Stadion  miejski w Czarnym Dunajcu.  FINAŁ.                                                                                                                   

W zawodach mogą brać udział dzieci i młodzież szkolna  w wieku do 15 lat, oraz młodzież i dorośli w kategorii OPEN powyżej 16 lat.

Na najlepszych czekają trofea sportowe i nagrody rzeczowe, ponadto organizatorzy przygotowali dla uczestników sporo niespodzianek, we wszystkich imprezach, oprócz tradycyjnego losowania atrakcyjnych upominków, każdy uczestnik otrzyma  pamiątkowy medal uczestnictwa, przekąskę energetyczno-witaminową oraz napój. 

Forma rywalizacji  jest zależna od kategorii wiekowych oraz ilości uczestników (start wspólny, eliminatory, wyścig australijski) – Trasa zawodów – rundy po bieżni na stadionie lub wyznaczone w innym terenie  długości ok 400m. Ilość rund zależna od kategorii wiekowych i od formy rywalizacji. Obowiązuje rower górski MTB, lub uniwersalny. Zgłoszenia w biurze zawodów w godz. od 12:30 do 13:35 /Formularz zgłoszeniowy musi być podpisany przez rodzica lub prawnego opiekuna/. Udział w zawodach jest bezpłatny!  Uczestnicy są klasyfikowani w kategoriach wiekowych w każdym Grand Prix , oraz w klasyfikacji generalnej Mini Podhale Tour o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Rabie Wyżnej. Ponadto będzie prowadzona klasyfikacja rodzin. Regulamin na: www.podhaletour.tcorzel.pl 

Organizatorem Mini Podhale Tour  jest Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice a zawody  współfinansują  gminy na terenie których rozgrywane są zawody, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej, ŁĘTOWNIA CYCLING ACADEMY oraz inni sponsorzy a patronat Honorowy sprawuje Starosta Nowotarski. 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.