Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Raba Country&Folk

IDEA

Gmina Raba Wyżna to pogranicze kultur – miejsce, w którym spotykają się kultury: podhalańska, gorczańska i orawska. Impreza Raba Country&Folk to święto lokalnego folkloru, podczas którego poznawać można też kulturę amerykańską i kulturę innych państw. Do wspólnego kultywowania folkloru zapraszane są bowiem zespoły folkowe z zagranicy, a w program imprezy włączana jest także muzyka country – wywodzącą się z tradycyjnego amerykańskiego folku oraz bluesa.

ROZRYWKA W NOWYM STYLU I POWRÓT DO KORZENI

Impreza plenerowa Raba Country&Folk gromadzi w miejscowości miłośników muzyki country oraz folkloru. W dniu imprezy Raba Wyżna nabiera nowego stylu.

Przez centrum Raby Wyżnej przechodzi widowiskowa parada COUNTRY. Podczas Raba Country&Folk na scenie występują artyści związani z piknikiem country w Mrągowie oraz regionalne zespoły folkowe. Uczestnicy Raba Country&Folk podziwiają także taniec, śpiew oraz tradycyjną muzykę instrumentalną w wykonaniu folklorystycznych zespołów z zagranicy. Lokalny folklor, obecny jest nie tylko na scenie, ale też na stołach. Lokalne stowarzyszenia przygotowują degustację tradycyjnych potraw orawskich i podhalańskich. Imprezie towarzyszy twórczy plener, który tworzą wystawy i warsztaty lokalnego rękodzieła. Wydarzeniu towarzyszy Święto Ziemniaka – które jest okazją, by skosztować rozmaitych potraw z ziemniaka. Imprezę uświetniają liczne tematyczne atrakcje – wioska indiańska, zagroda jeździecka, strefa szeryfa z animacjami dala dzieci i dorosłych, pokazy tańca liniowego country czy tańca Indian.

Poprzednie edycje: