Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Raba Country&Folk 2018

Miłośnicy country po raz pierwszy odwiedzili Rabę Wyżną

Był tego lata wyjątkowy dzień, w którym Raba Wyżna nabrała nowego stylu. Raba Country&Folk to nazwa imprezy, która po raz pierwszy w miejscowości zgromadziła miłośników muzyki country oraz folkloru.

18 sierpnia przez centrum Raby Wyżnej przeszła widowiskowa parada COUNTRY. Kolejno przez centrum Raby podążali: orkiestra z Tenczyna, jeźdźcy na koniach ze Stanisławem Rzadkoszem-Pulką – zwycięzcą kumoterskiej gońby na Podhalu na czele, dorożki przewożące członków litewskich zespołów i Rabiańskiej Ślebody, Indianie, samochody amerykańskie, motocykliści, czyli Zbóje z Gór oraz Riders of IPA Poland Chapter Nowy Targ, a na końcu quady, czyli ATV Janosik. Podczas Raba Country&Folk na scenie wystąpili artyści związani z piknikiem country w Mrągowie – Paweł Bączkowski z zespołem oraz zespół Zayazd, z którym gościnnie zaśpiewały wokalistki Studia Piosenki Young Stars: Marta Dydziak, Nikola Knapczyk i Justyna Basisty. Natomiast Katarzyna Surowiak wykonała piosenkę z repertuaru Hanki Wójciak „Matulu”. O godzinie 20:00 wystąpił Future Folk. Świetny kontakt z publicznością lidera zespołu Stanisława Karpiela-Bułecki, który pozdrawiał ze sceny Wandę Czubernatową, autorkę tekstów wykonywanych przez Future Folk – zrobiły na zebranych ogromne wrażenie. Publiczność podczas koncertu bawiła się przednio. Nocą imprezę w  rytmie amerykańskiego folku i  rock’n’rolla poprowadził Marek Wacławski.

Podczas imprezy zaprezentowały się także zespoły folkowe z zagranicy. Uczestnicy Raba Country&Folk podziwiali taniec, śpiew oraz tradycyjną muzykę instrumentalną w wykonaniu zespołów Minija oraz Senoliai z Litwy, wystąpił także lokalny zespół Rabiańsko Śleboda. Tutejszy folklor był obecny także na stołach. Degustację tradycyjnych  potraw orawskich i podhalańskich przygotowały stowarzyszenia: Stowarzyszenie Czarna Orawa z Harkabuza, Stowarzyszenie Orawianki z Podsarnia, Koło Gospodyń Wiejskich z Raby Wyżnej. Podczas imprezy można było skosztować różnorodnych potraw z ziemniaka przygotowanych przez Stowarzyszenie Aktywni Rabianie z Raby Wyżnej.

Imprezę uświetniły liczne atrakcje – wioska indiańska, zagroda jeździecka i strefa szeryfa. Nauka i pokaz tańca liniowego country w wykonaniu miłośników muzyki country z Nowego Targu zrobił furorę. Mieszkańcy gminy i licznie przybyli goście z okolic z zaciekawieniem  przyglądali się także pokazowi tańca północnoamerykańskich Indian, który został wykonany przez grupę Whitered Indians. Uczestnikom Raba Country&Folk towarzyszyła gorąca atmosfera i goście z Litwy.