Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Podsarnie dla Jana Pawła II

Podsarnie dla Jana Pawła II

Na przełomie maja i czerwca w parafii św. Jana Pawła II w Podsarniu – Harkabuzie zorganizowano II Dni Papieskie obfitujące w liczne wydarzenia religijne, kulturalne i rekreacyjne skupione wokół osoby Świętego Jana Pawła II.

19 maja uroczystą mszą św. w 104. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II rozpoczęto świętowanie. Koncertowała Orawska Orkiestra Akordeonowa,  wręczono również nagrody w konkursie na „regionalną gawędę o św. Janie Pawle II”, w którym uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: dorośli i dzieci. Laureaci pierwszych miejsc mieli okazję zaprezentować swoją twórczość przed publiką. A wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria Dorośli:

I miejsce – Irena Grobarczyk,
II miejsce – Agnieszka Kiersztyn
III miejsce – Roma Maćkowiak-Stasik

Kategoria Uczniowie klas IV-VIII:

I miejsce – Roksana Bochaczyk
II miejsce – Dawid Karkoszka
Kacper Bandyk
III miejsce – Magdalena Stachulak

Z kolei Majówka Szlakiem Papieskim, która odbyła się 25 maja, przyciągnęła zarówno dorosłych jak i młodzież. Trasa prowadziła z Harkabuza do Żeleźnicy, a jej uczestnicy mieli okazję wspominać ważne momenty z życia papieża-Polaka oraz wspólnie zasiąść przy ognisku.

Zwieńczeniem Dni Papieskich była msza święta prymicyjna, odprawiona przez ks. Artura Salaburę 9 czerwca. Po mszy koncertowały schole i zespoły parafialne z dekanatu Jabłonka. Uroczystość zakończył wspólny poczęstunek, podczas którego serwowano tradycyjną grochówkę.

fot. Barbara Brenkus