Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Piknik pełen wrażeń

Piknik pełen wrażeń

Dopisała pogoda, a radość oraz uśmiech na twarzach dzieci i rodziców były najlepszym dowodem dobrej zabawy, podczas pikniku z okazji Dnia Dziecka, który odbył się w minioną niedzielę na stadionie LKS Orkan w Rabie Wyżnej. Zgodnie z myślą o wszystkich dzieciach zorganizowano wiele różnorodnych atrakcji oraz akcję poszukiwania dawcy szpiku dla chorej na białaczkę Martynki przeprowadzoną przez fundację DKMS.

Piknik uroczyście otworzył wójt gminy Raba Wyżna Tomasz Rajca, który witając obecnych, skierował wiele ciepłych słów i życzeń do najmłodszych. Z kolei sołtys Raby Wyżnej Ewa Bielarczyk oraz radna sołecka Maria Chromy ogłosiły laureatów i wręczyły nagrody w konkursie plastycznym „Mama i Ja” ufundowane przez sołectwo, a radna gminy Raba Wyżna Ewa Oleksy sprawiła fantastyczną frajdę dzieciakom, rozdając im bańki mydlane i zapraszając do stoiska z kolorowymi warkoczykami.

Na scenie wystąpiła grupa „Biedronek” z Gminnego Przedszkola w Rabie Wyżnej, a wśród nich Klemens Mołek, który swoją interpretacją regionalnych utworów oczarował zgromadzoną publiczność. Zachwyt publiczności i dreszczyk emocji wywołały akrobacje rowerowe w wykonaniu rabianina Wojciecha Pałasza. Oczywiście nie obyło się bez popisów tanecznych rabiańskich mażoretek.  Z kolei spektakl „Alicja w Krainie Dobrych Manier” w zabawny sposób przybliżył dzieciom i rodzicom znaczenie dobrych manier i mądrego wychowania.
W międzyczasie mali piknikowicze korzystali z przygotowanych propozycji – malowania twarzy, kolorowych warkoczyków, możliwości przejażdżki konnej oraz przejazdów wojskowymi samochodami. Były też konkurencje na wesoło z rodzicami, które dostarczyły mnóstwo śmiechu, oraz gry XXL. Dmuchańce cieszyły się ogromną popularnością wśród najmłodszych, a strefa gastronomiczna przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich „Rabianki” częstowała domowymi wypiekami i zapraszała do bogato zaopatrzonego bufetu.

Piknik zorganizowany został przy współpracy GOK w Rabie Wyżnej, sołtysa i rady sołeckiej oraz grupy aktywnych mieszkańców.