Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

ODTWÓRZMY RAZEM HISTORIĘ

ODTWÓRZMY RAZEM HISTORIĘ

Drodzy Mieszkańcy gminy Raba Wyżna i okolic

ODTWÓRZMY RAZEM HISTORIĘ

Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej, jako organizator kolejnego pikniku i widowiska, które planowane jest przy Pałacu Głowińskich w Rabie Wyżnej w dniu 4 sierpnia, zwraca się do Państwa z prośbą o nadsyłanie zdjęć związanych z historią rabiańskiego dworu i jego dziedzicami.

Jeżeli jesteście chętni aby podzielić się historią tego miejsca w postaci kadrów z Waszych prywatnych archiwów – będziemy wdzięczni!

Zdjęcia będą wykorzystane podczas multimedialnego widowiska oraz plenerowej wystawy.

Mimo, iż piknik jest związany z okresem międzywojennym, a w tym roku też wojennym, to widowisko wieczorne będzie oscylowało wokół  wydarzeń w dworze od czasów przełomu XIX i XX wieku poprzez I i II wojnę światową aż do 1989 rok – to wszystko na tle ogólnopolskich wydarzeń historycznych.

 Czekamy zatem na zdjęcia z każdego okresu, także lat powojennych – po przejęciu majątku przez Skarb Państwa, gdzie prowadzono tu gospodarstwo zarządzane najpierw przez Powiatowy Zarząd Ziemski w Nowym Targu, potem przez Państwowy Instytut Naukowy Gospodarstwa Wiejskiego Oddział Małopolski, potem kiedy funkcjonował tutaj Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki czy z kolei pensjonat Państwowego Ośrodka Hodowli Zarodowej w Osieku. Macie na pewno wspomnienia z lat 80., kiedy w dworze funkcjonował ośrodek wczasowy „Raba”, organizowano tu wiele kulturalnych imprez, festyny, wesela, kuligi, przejazdy bryczkami… jeżeli posiadacie jakiekolwiek wspomnienia w formie zdjęć zapraszamy do współpracy.

Interesują nas zdjęcia przy dworze oraz w jego uroczych wnętrzach, przy fontannie, z okresu kiedy był tu basen, kort tenisowy, wyciąg narciarski.. to wszystko, co jest obrazem historii i atmosfery tego miejsca, a co przede wszystkim jest bezcennym „śladem” rozwoju cywilizacyjnego Raby Wyżnej.

Kontakt telefoniczny: 506820519

Adres mail: biuro@gokrabawyzna.pl

Nadsyłając  jakiekolwiek materiały, podajcie Państwo krótki opis i właściciela archiwum (wszelkie informacje będą udostępnione tylko według Państwa życzenia)