Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Raba Wyżna

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Gminie Raba Wyżna

30 kwietnia w Rokicinach Podhalańskich odbyły się uroczystości z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które zgromadziły mieszkańców gminy Raba Wyżna oraz zaproszonych gości.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy uroczystości przemaszerowali z kościoła do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rokicinach Podhalańskich, gdzie obejrzeli patriotyczny program artystyczny przygotowany przez uczniów. Akademię uświetniły również występy zespołu „Z przytupem”, który zaprezentował bogactwo regionalnych pieśni i tańców. Występy przypomniały zebranym o ważnych momentach w historii Polski, skłaniając do refleksji nad wartością polskiej wolności i tradycji. Całość uroczystości zwieńczył poczęstunek regionalny w remizie OSP przygotowany przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Gminne obchody Majowego Święta uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście: pan Edwarda Siarka – poseł na Sejm RP, pan Rafał Grygorowicz- wicewójt gminy, przedstawiciele Rady Gminy Raba Wyżna, pan Piotr Budny- radny powiatu nowotarskiego, ksiądz proboszcz Robert Janczura,  pani Nina Gryglicka- sołtys Rokicin oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokicinach Podhalańskich,  instruktorzy zespołu „Z Przytupem” oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej i Koła Gospodyń Wiejskich.

W trakcie uroczystości pan poseł Edward Siarka wygłosił przemówienie, w którym podkreślił znaczenie i wagę Konstytucji 3 Maja dla naszej historii, tożsamości narodowej oraz dziedzictwa kulturowego. Zachęcał zgromadzonych do pielęgnowania wartości patriotycznych, poszanowania tradycji regionalnych, do pielęgnowania pamięci o przeszłości i przekazywania jej kolejnym pokoleniom.