Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze w Rabie Wyżnej

Międzygminne zawody sportowo-pożarnicze w Rabie Wyżnej

11 czerwca o godzinie 10.00 na stadionie LKS „Orkan” w Rabie Wyżnej rozpoczęły się zawody sportowo-pożarnicze jednostek z gmin: Raba Wyżna i Spytkowice.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna-Spytkowice Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Rabie Wyżnej, natomiast gospodarzem tegorocznych zwodów była jednostka OSP Raba Wyżna. 

Patronat nad zawodami objęli wójtowie gmin Raby Wyżnej i Spytkowic – Andrzej Dziwisz i Ryszard Papanek oraz Prezes Zarządu O/Woj. ZOSP RP w Krakowie, a zarazem Poseł RP i Sekretarz stanu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Edward Siarka.

Do zawodów zgłoszono rekordową ilości drużyn z jednostek OSP  z w terenu gmin: Raby Wyżnej i Spytkowic /26 drużyn OSP i MDP/, które podlegały ocenie sędziowskiej w sportowej rywalizacji oraz  2  drużyny oldbojów (dh seniorów – z OSP Spytkowice i OSP Raby Wyżnej),   które wystąpiły gościnnie na tych zawodach na sprzęcie i ubraniach w stylu „retro”.  Liczba wszystkich uczestników tych zawodów przekroczyła ponad 320 dh, plus obsługa sędziowska i logistyczna zawodów (zaplecze gastronomiczne) w sumie ok. 350 dh. 

Komisję sędziowską  powołał komendant PSP w Nowym Targu mł. bryg. Piotr DOMALEWSKI, spośród funkcjonariuszy PSP JRG w Rabce-Zdroju, a Sędziom Głównym zawodów był mł. kpt. Tomasz DROZD.

Zawody rozegrane zostały w konkurencjach:

– musztra ;

– ćwiczenia bojowe:

– sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami

W zawodach wzięło 26  drużyn OSP i MDP w tym 12 drużyn MDP ( 5 dziewczęcych) i 14 drużyn OSP w tym 4 w grupie „C” kobiece.

Klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

W kategorii „A” (gr. męska) miejsca zajęły:

I miejsce – OSP Spytkowice I  – 102,72 pkt.

II miejsce – OSP  Raba Wyżna – 113,77 pkt.

III miejsce – OSP Rokiciny Podhalańskie – 114,3 pkt.

IV miejsce – OSP Bielanka – 119,04 pkt.

V miejsce – OSP Spytkowice II – 122,03 pkt.

VI miejsce – OSP Podsarnie – 124,8 pkt.

VII miejsce – OSP Sieniawa – 126,19 pkt.

VIII miejsce – OSP Harkabuz – 133,3 pkt.

IX miejsce – OSP Skawa – 134,07 pkt.

X miejsce – OSP Bukowina Os. – 139,03 pkt.

W kategorii „C” (gr. kobiet) 

I miejsce – OSP Skawa – 137,95 pkt.

II miejsce – OSP Bielanka – 139,58 pkt.

III miejsce – OSP Rokiciny Podh. – 142,41 pkt.

IV miejsce – OSP Raba Wyżna – 148,28 pkt. 

W kategorii MDP Dziewczęta :

I miejsce – OSP Spytkowice – 1034,87 pkt.

II miejsce – OSP Rokiciny Podhalańskie – 1011,37 pkt.

III miejsce – OSP Raba Wyżna II  – 962,93 pkt.

IV miejsce – OSP Raba Wyżna I – 961,95 pkt.

V miejsce – OSP Podsarnie 952,86 pkt.

W kategorii MDP Chłopcy:

I miejsce – OSP Spytkowice I  – 1058,66 pkt.

II miejsce – OSP Sieniawa – 1046,22 pkt.

III miejsce – OSP Rokiciny Podhalańskie  – 1026,51 pkt.

IV miejsce – OSP Raba Wyżna – 1022,32 pkt.

V miejsce – OSP Spytkowice II  – 1008,77 pkt.

VI miejsce – OSP Skawa – 1006,68 pkt.

VII miejsce – OSP Podsarnie – 898,64 pkt. 

Otwarcia zawodów dokonał komendant międzygminny  dh Krzysztof Gacek. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna – Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej dh Robert Wodziak, witając wszystkich przybyłych uczestników na zawody oraz mieszkańców i miłośników pożarnictwa    . 

Start drużyn nastąpił według kolejności zgłoszeń. Zawody rozpoczęto sztafetą pożarniczą grupy „A” i równolegle ćwiczeniem bojowym MDP chłopców. Drużyny miały do wykonania dwa zadania tj. sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe w trudnych warunkach na mokrej nawierzchni gdyż nocny i poranny deszcz mocno się do tego przyczynił. Dzięki sprawnej pracy komisji sędziowskiej zawody przebiegły szybko z naciskiem na bezpieczeństwo zawodników.

Drużyny, które zajęły miejsca na podium, otrzymały puchary i dyplomy wręczone przez wójta gminy Raba Wyżna Andrzeja Dziwisza i wójta Gminy Spytkowice Ryszarda Papanka w asyście Prezesa Zarządu Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna – Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej dh Roberta Wodziaka oraz Prezes Zarządu O/Woj. ZOSP RP w Krakowie Edwarda Siarki i Komendanta Międzygminnego dh Krzysztofa Gacka. 

Wsparcia finansowego na zorganizowanie zawodów i nagrody udzieliły gmina Raba Wyżna i gmina Spytkowice. W trakcie zawodów gospodarze z jednostki OSP Raba Wyżna zapewnili pyszną kiełbaskę z rusztu, napoje. Nagłośnienie i obsługę techniczną zawodów zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej. 

Nad całością przebiegu zawodów czuwał Komendant Międzygminny dh Krzysztof Gacek prowadząc sprawnie sekretariat zawodów. 

Oprac. dh Robert Wodziak –  Prezes Zarządu Oddziału Międzygminnego Raba Wyżna – Spytkowice ZOSP RP w Rabie Wyżnej na podstawie protokołu końcowego sędziego głównego zawodów sportowo-pożarniczych.