Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

KONCERTOWY PRZEWRÓT PAŁACOWY – OBRAZY TANECZNE W WYKONANIU BALETU DWORSKIEGO CRACOWIA DANZA

KONCERTOWY PRZEWRÓT PAŁACOWY – OBRAZY TANECZNE W WYKONANIU BALETU DWORSKIEGO CRACOWIA DANZA

Na scenie środkowej, w centrum gazonu przed Pałacem Głowńskich w Rabie Wyżnej tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza w pierwszej odsłonie pokazali tańce salonowe końca wieku XIX, w drugiej części pojawił się taneczny obraz „W starym kinie” z tańcami lat 20. i 30., a na finał poprowadzili warsztaty taneczne, zapraszając do udziału publiczność.

W pierwszej części pt. „Fin de siècle” znaleźliśmy się w salonie z przełomu wieków. Tancerze w strojach z epoki przedstawili najbardziej wówczas modne formy taneczne, takie jak: walc, polka salonowa, mazur salonowy, kontredans, galop.  W programie nie zabrakło słynnego kotyliona i to w kompozycji samego Stanisława Moniuszki. 

W drugiej części pojawił się obrazu z lat międzywojennych. Tancerze Baletu Cracovia Danza tańcem wyczarowali klimat i atmosferę fascynujących lat 20. ubiegłego wieku. Zaprezentowali tańce, które robiły furorę w ówczesnych salonach całej Europy. Były to egzotyczne charlestony i zmysłowe tanga. Nie zabrakło też polki i walca. Ubrani w stroje z lat 20. tancerze przedstawili okres pełen szyku i elegancji w stylu retro, królujący w Polsce i całej przedwojennej Europie.