Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Gorąca Strefa Kibica w Rabie Wyżnej. Sport i zabawa dla wszystkich – niedziela

Gorąca Strefa Kibica w Rabie Wyżnej. Sport i zabawa dla wszystkich – niedziela

W Rabie Wyżnej jako jednej z 12 miejscowości województwa małopolskiego, przy boisku sportowym „Orlik” stanęła strefa kibica III Igrzysk Europejskich 2023. – Organizacja stref kibica w Małopolsce to zasługa marszałka Witolda Kozłowskiego. Bardzo się cieszę, że w tym czasie jednym z ambasadorów regionu stała się Raba Wyżna. Jest to dla nas nie tylko wyróżnienie, ale na pewno jedna z możliwości integracji lokalnego społeczeństwa – mówił wójt gminy Raba Wyżna Andrzej Dziwisz w piątek, podczas otwarcia Strefy Kibica, zapraszając szczególnie najmłodszych do udziału w sportowych zawodach zorganizowanych w strefie. Przez 3 dni – od 23 do 25 czerwca – mieszkańcy gminy mogli oglądać transmisje z igrzyskowych zmagań, a także uczestniczyć w wielu imprezach sportowo-rekreacyjnych i artystycznych organizowanych w ramach strefy. Odbywające się w niej konkursy i turnieje sportowe oraz bieżącą transmisję Igrzysk komentował Michał Białoński – dziennikarz sportowy z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem.

Wspólnemu kibicowaniu towarzyszyły turnieje i zabawy sportowo-rekreacyjne. W strefie obok telebimu stanęła scena, na której odbyły się koncerty, pokazy i spektakle.

W piątek w strefie zawodów sportowych odbyły się turnieje Młodzików i Orlików z klubów sportowych „Szarotka” z Rokicin Podhalańskich, „Orkan” z Raby Wyżnej oraz Akademii Piłkarskiej MasterKids ze Skawy. W kategorii Młodziki pierwsze miejsce zdobyła AP Master Kids, na drugim miejscu uplasowali się piłkarze z KS Szarotka, a trzecie zdobył LKS Orkan. Zaś w kategorii Orliki triumfowali piłkarze LKS Orkan, drugie miejsce zdobyła AP MasterKids, a trzecie KS Szarotka. Tymczasem na scenie, w dniu zakończenia roku szkolnego, najmłodsi wokaliści studia Piosenki Young Stars witając wakacje koncertem „Powitanie lata”. Po czym dzieciaki obejrzały spektakl „Wakacje u Kubusia”. W piątek na płycie strefy podziwiano także układy choreograficzne mażoretek z Raby Wyżnej i okolic szkolonych pod kierunkiem Anny Zborek, a do wspólnego tańca „ZumbaKids” zaprosiła dzieci Ula Szczerbowska – trenerka Zumby z Fitnessland w Rabce-Zdroju.

W sobotę, mimo deszczowej pogody, w Strefie Kibica wszystkie atrakcje sceniczne odbyły się zgodnie z programem, tylko mecze najmłodszych piłkarzy przeniesione zostały na niedzielę.  Dziennikarz sportowy Michał Białoński komentował transmisję, mocno podkręcając atmosferę igrzyskowych konkurencji. Jednocześnie na scenie wystąpili aktorzy Teatru Kultureska w pełnym muzyki, ruchu i animacji spektaklu „Bukiet Talentów”.  Z kolei pokaz sztuki walki Ju-Jitsu i trening samoobrony przeprowadził trener Ju-Jitsu, szef grupy EdArt skupionej w Podhalańskiej Akademii Sztuk Walk Ju-Jitsu Artur Szpałek. Gościem specjalnym sobotniej strefy był treser i hodowca psów ze Słowacji Rastislav Marhevka. Pokaz umiejętności psów szkolonych dla służb mundurowych i cywilnych okazał się nieprzeciętną atrakcją dla widowni. Na zakończenie sobotnich zabaw odbyła się dyskoteka dla dzieci z elementami gorących rytmów latynoskich.

Słoneczne niedzielne popołudnie zachęciło wielu mieszkańców gminy i okolic do uczestnictwa w zabawie. W tym dniu obok strefy zorganizowano też Artystyczną Eko czerwcówkę DZIECIOM. Sportowym atrakcjom towarzyszyły ekologiczne animacje, konkursy zabawy oraz spektakle i warsztaty. Sołectwo Raba Wyżna prowadziło warsztaty plecenia wianków oraz przeprowadziło wiele konkursów rodzinnych, m.in. konkurs „segregacja śmieci:”, „układanie wieży z puszek” czy „kreatywne budowle z plastikowych butelek”. Warsztaty ekologiczne oraz zabawy i konkurencje sportowe prowadziły równolegle animatorki z Agencji Kreatywnej Lawina, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Raby Wyżnej częstowały uczestników imprezy tradycyjnymi i ekologicznymi potrawami.

 Podczas, gdy na telebimie transmitowano kolejne potyczki igrzyskowych zawodów, na „Orliku” odbywały się turnieje piłkarskie Skrzatów i Żaków z klubów sportowych „Szarotka” z Rokicin Podhalańskich, „Orkan” z Raby Wyżnej oraz Akademii Piłkarskiej MasterKids ze Skawy. W obu kategoriach pierwsze miejsce zdobyła AP Master Kids, na drugim miejscu uplasowali się piłkarze z KS Szarotka, a trzecie zdobył LKS Orkan. Uroczystej dekoracji zawodników dokonał włodarz gminy Andrzej Dziwisz. W tym dniu odbyły się też konkurencje sportowe w: rzucie karnym, podbijaniu piłką oraz slalomie piłką na czas. Uczestnicy turniejów zostali udekorowani medalami. Nagrodzono też laureatów konkursu na „Ekobohatera” oraz „Małego Sportowca”. Sołectwo Raba Wyżna z sołtysem Ewą Bielarczyk na czele ogłosiło na scenie wyniki konkursu fotograficznego „Szczęśliwe Dziecko” i nagrodziło laureatów. Tego dnia, także bogaty program sceniczny, nie pozwalał się nudzić szczególnie najmłodszym. Uczestnicy imprezy sportowej mieli okazję podziwiać występ Artysty Cyrkowego z trzydziestoletnim doświadczeniem oraz pokaz umiejętności „wytresowanej” papugi. Były też pokazy fakira, jazdy na monocyklu i chodzenia na szczudłach.  Późnym popołudniem w spektaklu ekologicznym „Frania, Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing” wystąpili aktorzy Teatru Katarynka. Odbył się też pokaz mody ekologicznej i gorące tańce w stylu Latinodance włączające uczestników do zabawy. Niedzielne szaleństwa w strefie zakończyła zabawa taneczna dla dorosłych z zespołem Elegancko.

W 3-dniowym programie Strefy Kibica znalazły się ponadto zabawy promujące aktywność fizyczną: limbo (z nagrodą dla zwycięzcy), zabawy i zawody ruchowe: zawody w przeciąganiu liny, wyścigi rzędów (z upominkami dla uczestników), zabawy z chustą animacyjną, zabawy taneczne, zawody w układaniu wieży liderów, malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, modelowanie baloników, GIGA bańki mydlane.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

We współpracę przy organizacji Strefy Kibica włączyło się Sołectwo Raba Wyżna, Stowarzyszenie Eko Raba Wyżna, Koło Gospodyń Wiejskich w Rabie Wyżnej, Jednostka OSP w Rabie Wyżnej, Radny Powiatu Nowotarskiego Tomasz Rajca oraz kluby sportowe z terenu gminy Raba Wyżna: KS „Szarotka”z Rokicin Podhalańskich trenerami Łukaszem Żądło oraz Waldemarem Górą, LKS „Orkan” z Raby Wyżnej z trenerami Patrykiem Trybułą i Szymonem Krzysztaniem oraz Akademia Piłkarska MasterKids ze Skawy z trenerem Damianem Buksą na czele.  Inicjatywę wsparli także lokalni przedsiębiorcy: sklepy – SOFI, RAPACZ MARKET oraz firmy: METAZET, URBANIAK AUTO SERWIS, HURTOWANIA HYDRAULICZNA KONTRAKTOR WOJCIECH PĘKSA, UBEZPIECZENIA ŁAPKA, STACJA PALIW BP RABA WYŻNA – BOCHNAK, PAWLIKOWSKI PRODUCENT PANTOFLI, FITNESSLAND RABKA-ZDRÓJ, GOŚCINIEC WIKTORIA Z SIENIAWY. Swoje wsparcie okazali też: GRUPA EDART JU-JITSU – PODHALAŃSKA AKADEMIA SZTUK WALK JU-JITSU, MAŻORETKI ALENA RABA WYŻNA, STUDIO PIOSENKI YOUNG STARS Z BEATĄ CZAJKĄ-ROLIŃSKĄ NA CZELE.

fot. robertlajka.pl