Doroczny Piknik Rodzinny w Rokicinach Podhalańskich

W ciepłą i słoneczną niedzielę 26 maja, a przy okazji w jakże piękne kalendarzowe święto – Dzień Mamy, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rokicinach Podhalańskich odbył się doroczny Piknik Rodzinny. Jak co roku całemu przedsięwzięciu towarzyszyła moc atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i nikt chyba nie mógł narzekać na nudę;).

Wspólne świętowanie Dnia Mamy, Taty i Dziecka rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej w szkole częścią artystyczną, którą zainicjowała niespodzianka dla dzieci przygotowana przez rodziców (będących jednocześnie trzonem grupy Sołecki Team;). Rodzice, wzorem zeszłego roku i też zmotywowani zeszłorocznym sukcesem i bardzo pozytywnym przyjęciem całego przedsięwzięcia, przygotowali dla dzieci przedstawienie. Tym razem własnej twórczej interpretacji poddali utwór J. Tuwima „Rzepka”. Artystyczne zmagania rodziców na scenie bardzo się wszystkim spodobały – śmiali się i mali, i więksi, i dzieci, i dorośli. Niespodzianka rodziców wprowadziła wszystkich w iście piknikowy nastrój. Po „Rzepce” na scenie pojawili się kolejno: dzieci z przedszkola – od najmłodszych 3-latków po najstarsze 6-latki, uczniowie szkoły podstawowej z klas I-III oraz mali górale z naszego regionalnego zespołu „Z Przytupem”. Wszyscy chcieli wierszem, piosenką i tańcem wyrazić swoje uczucia do rodziców – miłość, szacunek oraz wdzięczność i ogromną radość z tego, że SĄ – każdego dnia i też w ten jeden konkretny, wyjątkowy dzień, by wspólnie świętować Dzień Rodziny.

Po bogatej części artystycznej w sali gimnastycznej, przenieśliśmy się wszyscy na świeże powietrze, by tam bawić się wspólnie już do wieczora. Pogoda dopisała i organizatorzy również spisali się na medal. Na wszystkich przybyłych gości czekało wiele ciekawych wyzwań, zajęć i zabaw, a także wspaniały poczęstunek – wszystko przygotowane przez Radę Rodziców (przy pomocy innych rodziców dzieci ze szkoły i z przedszkola), nauczycieli przedszkola i szkoły, Koło Gospodyń Wiejskich, strażaków, Sołecki Team oraz sponsorów.

Wśród atrakcji było m.in.:

• dmuchana zjeżdżalnia,
  • malowanie twarzy,
  • bukiety z kwiatów polnych, laurki i makaronowe korale dla mamy,
  • licytacja prac dzieci szkolnych,
  • zabawy z chustą animacyjną,
  • bańki mydlane,
  • gry stolikowe oraz gra zręcznościowa Cornhole,
  • sztafeta rodzinna (w której dzięki sponsorom każdy start był nagrodzony;),
  • mecz piłki nożnej o puchar przechodni byłego Starosty Powiatu Nowotarskiego, a nadal naszego przedstawiciela w Radzie Powiatu, Krzysztofa Fabera ojcowie vs dzieci (w drużynie dzieci znalazło się przeszło 30 zawodników chcących rywalizować z ojcami na boisku;)

a ponadto:

• na tyłach budynku szkoły odbył się wojskowy pokaz żołnierzy 16 Batalionu Powietrznodesantowego z efektami dźwiękowymi i zadymieniem,
  • na parking przed szkołę wyjechał duży samochód strażacki, który można było zobaczyć „od podszewki”,
  • w pobliżu wozu strażackiego zorganizowane były dwa stanowiska wodne z hydronetkami, przy których można było sprawdzić swoje siły i możliwości w pompowaniu wody i celowaniu jej strumieniem z węża.

W międzyczasie, między sztafetą rodzinną a wojskowymi pokazami, odbył się na sali gimnastycznej happeningowy mecz ping ponga pomiędzy Dyrektorem ZSP Piotrem Stopką a Sołtysem Rokicin Podhalańskich Niną Gryglicką. Mecz, dzięki DJ-owi Darsenowi, z profesjonalną oprawą muzyczną i efektami specjalnymi, jak dym i ogniowe fanfary, z widowiskowym wejściem zawodników w asyście ich sztabów trenerskich i wspierających oraz z oficjalnym ważeniem… paletek pingpongowych:))). Mecz rozegrany został z dużą dozą humoru, z dystansem przeciwników do samych siebie, pośród salw –  na zmianę – śmiechu, braw i wykrzykiwanych haseł dopingujących, a zakończył się oczywiście zasłużonym dla obu stron remisem;).

Piknik swoją obecnością zaszczycili również: wójt Gminy Raba Wyżna pan Tomasz Rajca, który na powitanie skierował kilka słów do zebranych gości oraz gospodarzy imprezy i złożył życzenia wszystkim mamom z okazji ich święta, przewodniczący Rady Gminy pan Grzegorz Żądło oraz była dyrektor ZSP w Rokicinach Podh. pani Danuta Faber.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację pikniku,
nauczyciele ZSP w Rokicinach Podh. wraz z dyrektorem Piotrem Stopką i wicedyrektor Katarzyną Wójciak
bardzo gorąco i serdecznie dziękują!:)

Podziękowania należą się wszystkim rodzicom za przygotowanie całego poczęstunku (stół słodki, stół fit ze zdrową żywnością, grill) i obsługę tej gastronomicznej części imprezy, KGW z Rokicin Podhalańskich za popcorn i watę cukrową, Stowarzyszeniu Przyjazna Dolina Raby i Czarnej Orawy oraz OSP Chabówka za użyczenie namiotów, radiu Alex za patronat medialny, masarni „Miętus” za kiełbaskę na grilla i piekarni „Macioł” za pieczywo, firmom Attique Marcin Domałacny i Łapka Ubezpieczenia za wsparcie finansowe przy zakupie nagród dla dzieci, GOK w Rabie Wyżnej za wsparcie, strażakom OSP Rokiciny Podhalańskie za wszelką pracę organizacyjną przed piknikiem i po jego zakończeniu, a także za samochodowe atrakcje. Organizatorzy dziękują również Stowarzyszeniu Z Przytupem i Sołeckiemu Teamowi za uświetnienie części artystycznej swoimi występami oraz Dariuszowi Łasiowi (DJ Darsen) za oprawę muzyczną całej imprezy. Na koniec swoje podziękowania kierują do wszystkich obecnych na pikniku: mieszkańców i gości, dzieci z przedszkola, uczniów ze szkoły i ich całych rodzin za obecność, życzliwość, pozytywną energię i serdeczny uśmiech!!!

Katarzyna Żądło