Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Czerwiec pod znakiem EKO – Raba Wyżna

Czerwiec pod znakiem EKO – Raba Wyżna

Wczterech miejscowościach w gminy Raba Wyżna: Skawie, Harkabuzie, Rokicinach Podhalańskich i Rabie Wyżnej odbyły się w czerwcu Artystyczne Eko czerwcówki dla dzieci zorganizowane przez Stowarzyszenie „Czarna Orawa” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Rabie Wyżnej.

Cykl pikników ekologicznych obfitował w szereg zabaw oraz warsztatów i plenerowych spektakli o tematyce ekologicznej. Osią wydarzeń były dwa programy animacyjne: „EKO-ZABAWY Z ŻYWYMI MASKOTKAMI Z BAJEK” ORAZ „JESTEM EKOKULTURALNY”.

Podczas „Ekoczerwcówek” zostały zorganizowane liczne warsztaty ekologiczne: „Recyklingowy eko-ludek”, „Zasadź zieleń”, warsztaty tworzenia „Eko biżuterii”. Dzieciaki wraz z rodzicami uczestniczyły w grach i zabawach w stylu EKO, także tych promujących aktywność fizyczną m.in. w turnieju „Eko kręgle” oraz grze „Ślimaki to mięczaki”. Odbyły się także Eko-quizy z nagrodami o odznakę „Ekobohatera”, który stanie na straży czystości w swojej miejscowości. W programach Ekoczerwcówek znalazły się ponadto atrakcje takie, jak: pokaz mody ekologicznej – tworzenie strojów z materiałów odpadowych, zabawa: „Dbaj o swoje zdrowie i aktywność fizyczną” obejmująca m. in.: Eko-kręgle, tor przeszkód, przeciąganie liny oraz tworzenie ścieżki sensorycznej.

We współpracę przy organizacji „Ekoczerwcówek” włączyło się Sołectwo Raba Wyżna, Stowarzyszenie Eko Raba Wyżna, Koło Gospodyń Wiejskich w Rabie Wyżnej, Radny Gminy Raba Wyżna Zbigniew Marszałek, Radny Powiatu Nowotarskiego Tomasz Rajca oraz szkoły: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Harkabuzie na czele z dyrektorem Grzegorzem Bisagą i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rokicinach Podhalańskich z dyrektor Danutą Faber. Inicjatywę wsparli także lokalni przedsiębiorcy: sklepy – SOFI, RAPACZ MARKET oraz firmy: METAZET, URBANIAK AUTO SERWIS, HURTOWANIA HYDRAULICZNA KONTRAKTOR WOJCIECH PĘKSA, UBEZPIECZENIA ŁAPKA, STACJA PALIW BP RABA WYŻNA – BOCHNAK, PAWLIKOWSKI PRODUCENT PANTOFLI

Głównym celem organizacji cyklu pikników ekologicznych była promocja ekologii oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego wśród dzieci z całej gminy oraz wzmocnienie ich uczestnictwa w kulturze i zacieśnianie współpracy z lokalnym środowiskiem.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.