Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Charytatywny bal karnawałowy w Rokicinach Podh. – dla Marysi Białońskiej

Charytatywny bal karnawałowy w Rokicinach Podh. – dla Marysi Białońskiej

„W karnawale same bale” – dlatego i w Rokicinach Podh. zorganizowany został bal karnawałowy. Jednak nie był to ani jeden z tych wielu, ani też taki zwyczajny bal. Było to wydarzenie, z którego całkowity dochód został przeznaczony na cel charytatywny – ratowanie zdrowia Marysi Białońskiej, 7-letniej dziewczynki z Bańskiej Niżnej. U Marysi zdiagnozowano zwyrodnienie barwnikowe siatkówki. Jest to ciężka choroba genetyczna, która cały czas postępuje, prowadząc do całkowitej ślepoty! Już teraz Marysia nie widzi po zmierzchu i ma minimalne widzenie obwodowe, a niedługo może stracić widzenie całkowite. Nadzieja jest w nowatorskiej terapii genowej, dostępnej w Polsce, w klinice w Poznaniu. Marysia ma uszkodzony właśnie ten gen, który można poddać terapii. Niestety terapia nie jest w żaden sposób refundowana, a jej koszt w przypadku Marysi to aż 3 miliony złotych.

Aby wesprzeć Marysię wystarczy kliknąć na poniższy link – po więcej informacji i instrukcje, jak pomóc… Brakuje jeszcze ponad 70 procent tej niewyobrażalnie wielkiej kwoty.

https://www.siepomaga.pl/maria-bialonska

Bal dla Marysi odbył się w ostatnią niedzielę karnawału, 11 lutego, w remizie OSP w Rokicinach Podhalańskich. Organizatorzy całego wydarzenia zadbali o jego każdy szczegół: było pyszne jedzenie, pięknie karnawałowo ubrana sala, wspaniała oprawa muzyczna (o którą zadbał jak zwykle niezawodny DJ Darsen), fotobudka 360 (rewelacyjna atrakcja dla gości, aby stworzyć pamiątkowy film z imprezy;) i – jak na imprezę charytatywną przystało – kilkadziesiąt licytacji (a każda zakończyła się sukcesem!). Zabawa, mimo niedzieli, trwała do godziny pierwszej w nocy!:)

Organizatorami balu byli: Sołtys i Rada Sołecka, Sołecki Team, OSP Rokiciny Podhalańskie oraz Stowarzyszenie „Z Przytupem” – dali swój czas, swoje ręce do pracy, swoje zaangażowanie i serce, a strażacy dodatkowo po raz kolejny nieodpłatnie wynajęli remizę. Jednak całe przedsięwzięcie trudne byłoby do zrealizowania, gdyby nie ogromna pomoc wielu firm i innych ludzi dobrej woli i dobrego serca, którzy wsparli imprezę bądź to cateringowo, bądź usługowo, bądź też finansowo, ofiarując wiele voucherów, bonów i innych przedmiotów na licytacje.

Darczyńcami byli: firma „Wojas”, „Terma Bania” i „Zajazd Białczański” z Białki Tatrzańskiej, „Gorący Potok” Szaflary, Restauracja „Szara Góra” z Gronia, Winnica „Wieliczka”, Justyna Siarkiewicz „Justcakelowers”, „Fitnessland” z Rabki-Zdroju, Wyciągi Narciarskie „U Żura” z Chabówki, DJ Darsen Dariusz Łaś, „Joga” Regina Natońska, „Kobido” Marta Kuwik, „Hermosa Nails” Ewa Filas, „Fachowo Zaplątane” Kinga Filas, kwiaciarnia „Aleee kwiaty” ze Skawy, „Clinica Uśmiechu” z Raby Wyżnej, Grzegorz Filas, Nina Gryglicka – sołtys Rokicin Podh., Radio Alex i RMF FM, a ponad to: firma cateringowa „Smaki pana Kawuli” ze Skomielnej Białej, Masarnia „Miętus” z Rokicin Podh., Maria Jaskowiak z Raby Wyżnej, Joanna Pędzimąż z Rokicin Podh., Państwo Szeliga z Sieniawy oraz Jopek ze Spytkowic.

Wszystkim ofiarodawcom organizatorzy wraz z Marysią i jej rodziną gorąco i z całego serca dziękują!!!

Podziękowania należą się również, a może i przede wszystkim gościom przybyłym na bal – wstęp na bal był cegiełką dla Marysi, tak samo jak cegiełką dla Marysi był każdy zakup w bufecie, czy też każdy wylicytowany przedmiot. Pomimo iż na balu było nieco więcej miejsc wolnych niż się spodziewano, udało się zebrać niebagatelną kwotę 18379 zł, która już trafiła do Marysi.

Katarzyna Żądło