Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Święto Bobu 2022

Skawa od dziesięciu lat szczyci się bobem, z którym jest od dekad kojarzona. Dlatego lokalne stowarzyszenia postanowiły wykorzystać to, z czego słynie ich miejscowość i od dekady organizują Święto Bobu. W minioną niedzielę na placu przy szkole odbyła się kolejna edycja imprezy. Królował oczywiście bób.

Oprócz pierogów z bobem czy past z bobu, można było w tym roku spróbować quichu z bobem, czyli rodzaju omleta, który podbił na imprezie podniebienia smakoszy i zebrał wiele pochwał. Potrawy do degustacji przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Skawie. Od kulinarnej strony pokazały się również gospodynie z Ukrainy, a konkretnie z Odessy, które mieszkają w Skawie, przygotowując na imprezę własne potrawy z bobu.

Tradycyjnie wybrano Króla i Królową Bobu, którymi zostali Dominika Skwarek i Bartłomiej Kubiński, oboje ze Skawy. Musieli oni najpierw wykazać się m.in. wiedzą o rodzinnej wsi, o jej topografii i umiejętnościami sprawnościowymi.

Dużą popularnością cieszyły się inne, przygotowane przez organizatorów, konkurencje sprawnościowe jak cięcie drzewa piłą „moja-twoja” czy rzut oponą, zmiana kół na symulatorze, albo zawody sprawnościowe przygotowane przez KS Skawianin Skawa.

W programie imprezy znalazły się animacje dla dzieci przygotowane przez młodzież z Oratorium św. Jana Bosco w Skawie, były także dmuchańce od Ence Pence.

Wszystkie występy odbyły się zgodnie z programem. Przed publicznością wystąpili: mażoretki Arva i Aliens, grupa taneczna So Beat, saunamistrz Maciej Piczura. A na finał odbyły się koncerty zespołów Cygańskie Czary i gwiazdy imprezy – Future Folk oraz zabawa taneczna z DJ Markiem Wacławskim.