Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Święto Bobu 2017

Święto Bobu z gwiazdą

Mimo kapryśnej pogody, VI Święto Bobu w Skawie, było udaną imprezą. Skawa miała w tym roku szczęście, bowiem dostała w prezencie od Gminnego Ośrodka Kultury w Rabie Wyżnej dodatkową atrakcję – koncert zespołu Red Lips, który przyjechał ponownie do gminy Raba Wyżna po tym, jak w czerwcu nie udało mu się wystąpić z powodu załamania pogody na Festiwalu Kreatywnym.

Organizatorzy przygotowali na 6 sierpnia sporo atrakcji. Odbył się koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej ze Skawy, pokaz sztuki walki ze szkółki Kingi Smółki, wystąpiła grupa kabaretowo-teatralna „Cyba sobie kpisz”, rozegrano konkursy np. rzutu oponą i sprawnościowe, odbył się pokaz mody pracowni krawieckiej „Szpileczka” ze Skawy i loteria fantowa. Wybrano Króla i Królową Bobu, którymi zostali Izabela Sularz ze Skawy i Marcin Kieszek z woj. mazowieckiego. Oczywiście nie zabrakło potraw i przekąsek z bobu, które co roku cieszą się ogromną popularnością i szybko znikają z talerzy. Dla dzieci powstała „Bóbolandia” z licznymi atrakcjami jak np. malowanie twarzy, dmuchańce i liczne zabawy.

Przemówienia wygłosili poseł Edward Siarka i starosta Krzysztof Faber, którzy podziękowali za zaproszenie i życzyli udanej zabawy. 

Wieczorem przed publicznością wystąpił zespół Red Lips, a żywiołowy koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. 

Imprezę zakończyła zabawa z zespołem Zawrotni. 

Organizatorami Święta Bobu byli: Gminny Środek Kultury, Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw Lokalnych E7, OSP Skawa, Rada Sołecka i KS Skawianin Skawa.