Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

Święto Bobu w Skawie

W tym roku rodzinny piknik w Skawie odbędzie się pod nazwą „BÓB Festiwal” w dniu 8 lipca 2023 r. (sobota) na parkingu i boiskach przy Szkole Podstawowej w Skawie. Nazwa festiwalu związana jest z tradycją miejscowości słynącej w okolicy z uprawy i konsumpcji bobu, co zaowocowało określeniem mieszkańców Skawy mianem „bobiorzy”. W oparciu o tę tradycję, połączoną z prezentacją artystów i możliwością degustacji potraw z bobu organizatorzy zapraszają do wspólnego spędzenia czasu wszystkich mieszkańców gminy Raba Wyżna i okolic.

Do organizacji zabawy oprócz członków Stowarzyszenia Rozwoju Inicjatyw Lokalnych E7 zaangażowali się druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej, Koło Gospodyń Wiejskich ze Skawy, Oratorium działające przy Parafii MB Wspomożenia Wiernych w Skawie, Klub Sportowy „Skawianin”, Oddział Związku Podhalan oraz Rada Sołecka wsi Skawa.

W każdym roku organizatorzy starają się zaprezentować dorobek kulturalny naszego regionu, przy czym zachować element innowacyjności. Było Święto Bobu na sportowo, ekologicznie, w poprzednim roku w stylu folk- z występami zespołów folklorystycznych i folkowych. W tym roku motywem przewodnim będzie „BÓB Festiwal w rytmie rocka”. W związku z tym, zorganizowane zostaną warsztaty muzyczne dla młodzieży koordynowane przez Studio Piosenki Young Stars z Raby Wyżnej, w których ostatni dzień poprowadzi Marek Piekarczyk. Przygotowane zostaną tam aranżacje utworów rockowych, które wykonane zostaną podczas festynu. Będzie to niepowtarzalna okazja dla młodych fascynatów śpiewu do pracy z autorytetem muzycznym pochodzącym z Małopolski, osobą znaną z telewizji i mającą na swoim koncie liczne dokonania w branży muzycznej.

Festyn zaczyna się o godzinie 15.00 degustacją potraw z bobem w roli głównej, przygotowanych przez Koło Gospodyń w Skawie. W programie przewidziano liczne konkursy z cennymi nagrodami i atrakcje: występ Zespołu Oratoryjnego TBN ze Skawy, Mażoretek Arva i Alena, Wybory Królowej i Króla Bobu, Pokaz mody Anny Koźlak SasAnka Little Art pt. „Malowane wyobraźnią”, konkursy z Klubem Sportowym Skawianin, Bubble Soccer, konkursy z wulkanizacją King Wheels oraz strefę dla dzieci BÓBOLANDIA z animacjami prowadzonymi przez Animatorów Oratorium Św. Jana Bosko w Skawie. Od godz 18.00 Koncert wokalistów Studia Piosenki Young Stras, a o 19.30 na scenie zagości Marek Piekarczyk z Zespołem.

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

08 lipca 2023
Zakończone!

Czas

15:00

Lokalizacja

Stadion sportowy w Skawie

Organizator

Stowarzyszenie Rozwoju Inicjatyw Lokalnych E7 w Skawie, Jednostka OSP w Skawie, Koło Gospodyń Wiejskich w Skawie, Rada Sołecka w Skawie, Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej

Możliwość komentowania została wyłączona.