Zadzwoń:

506 820 519

slajd1
slajd2
slajd4
slajd5
slajd6
slajd7
slajd8
previous arrow
next arrow

I FIELDORFIADA PRZEZ ZIELONĄ GRANICĘ – SZLAKIEM KURIERSKIM „SZKOŁA”

ZAPRASZAMY NA I FIELDORFIADĘ PRZEZ ZIELONĄ GRANICĘ – SZLAKIEM KURIERSKIM „SZKOŁA”

Wójt Gminy Raba Wyzna wraz z Komitetem Organizacyjnym zaprasza na I FIELDORFIADĘ PRZEZ ZIELONĄ GRANICĘ – SZLAKIEM KURIERSKIM „SZKOŁA”, która odbędzie się 9 września 2023 roku o godzinie 11:30 w miejscowości Bukowina-Osiedle. Wydarzenie jest organizowane w 84. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz dla upamiętnienia działań konspiracyjnych, które miały miejsce w okresie okupacji w latach 1939–1945.

Jednym z punktów programu Fieldorfiady jest grupowe i indywidualne konspiracyjne przekraczanie zielonej granicy szlaku „Szkoła” strzeżonej przez żołnierzy Grenzchutz i Hlinkowej i Gardy, w którym udział jest możliwy po zapoznaniu się z Regulaminem i po wypełnieniu karty zgłoszenia, załączonych poniżej.

Rekonstrukcja jest okazją, aby przybliżyć bohaterską walkę o wolność mieszkańców Podhala, Orawy i Słowacji oraz oddać im zasłużony hołd. Odtworzenie wydarzeń, które miały miejsce na szlaku „Szkoła” –   jednej z najbardziej ruchliwych tras kurierskich na terenie Gorców i Beskidu Orawsko-Podhalańskiego odsłoni przed uczestnikami wydarzenia także walory i piękno regionu.

Zapraszamy! Do zobaczenia na kurierskim szlaku „Szkoła”

Wydarzenie zostało zakończone.

Data

09 września 2023
Zakończone!

Czas

11:30

Lokalizacja

Bukowina Osiedle

Organizator

Urząd Gminy Raba Wyżna

Możliwość komentowania została wyłączona.